Serwis powstał we współpracy z
Logo Karcher
strzałka w dół

Jeśli sprzątać,
to ekologicznie

strzałka w dół

Czas zadbać o przestrzeń
sprzętami Kärcher!

Przestrzeń w Twoich rękach

Jeśli sprzątać, to ekologicznie.
Czas zadbać o przestrzeń sprzętami Kärcher!

Przestrzeń w twoich rękach - Wycieczka!

Czas na rodzinną wycieczkę! Zobaczcie, jak odpowiednio spakować się na rodzinny wypad rowerowy oraz jak skutecznie po sobie posprzątać. Trzymajcie się siodełek, bo będzie się działo!

Deszczówka - cenna i naturalna. Ale co z nią robić?

Deszczówka jest niezwykle cennym i przydatnym zasobem. Zobacz, jak ją zgromadzić i w sposób można ją wykorzystać!

Przestrzeń w twoich rękach - Wielkie sprzątanie!

Zobaczcie, jak skutecznie i ekologicznie posprzątać dom. Pauli Zalewskiej nie straszne są rozbiegane dzieci oraz wiecznie ubłocone psy. Ocet, Para i Paula - zespół w zespół pokonają brud. Zapraszamy!

Czas na rodzinną wycieczkę! Zobaczcie, jak odpowiednio spakować się na rodzinny wypad rowerowy oraz jak skutecznie po sobie posprzątać. Trzymajcie się siodełek, bo będzie się działo!

Deszczówka jest niezwykle cennym i przydatnym zasobem. Zobacz, jak ją zgromadzić i w sposób można ją wykorzystać!

Zobaczcie, jak skutecznie i ekologicznie posprzątać dom. Pauli Zalewskiej nie straszne są rozbiegane dzieci oraz wiecznie ubłocone psy. Ocet, Para i Paula - zespół w zespół pokonają brud. Zapraszamy!

Konkurs

Konkurs

Zadbany ogród według twojej listy zadań

Konkurs rozstrzygnięty!

Dziękujemy za wszytskie zgłoszenia.
Gratulujemy!

1
miejsce
Parownica
SC 4 EasyFix

Marcin Wojciechowski
Znacie ten moment, gdy cały dom jest wysprzątany, czyste dzieci w czystych ubrankach grzecznie się bawią, a w telewizji nie słyszy się kolejnych zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem środowiska? Ja też nie. -Niestety, życie nie jest tak kolorowe. Dom trzeba sprzątać, dzieci się brudzą a środowisko jest w coraz gorszym stanie. Jednak nawet przy tak prozaicznych czynnościach jak sprzątanie możemy zadbać o nasze zdrowie i środowisko. Wystarczy używać mniej chemii. Ale jak to zrobić? -Jedną z metod może być czyszczenie parą - sposób ekologiczny i skuteczny. Nie trzeba do niego używać detergentów, co ma zbawienny wpływ na zdrowie domowników oraz środowisko. Jest to szczególnie ważne, gdy jednym z domowników jest mały bąbelek, który jest zainteresowany wszystkim i wszystkiego chce dotknąć. Sprzątanie parą nie pozostawia w mieszkaniu żadnych chemicznych pozostałości, więc jest bezpiecznie nawet dla najmniejszych i najbardziej ciekawskich domowników.

2
miejsce
Parownica
SC 3 EasyFix

P. z Elbląg
Główną zaletą, a zarazem najważniejszą jest jej ekologiczność. Mycie parą sprawia, że wyczyścimy daną powierzchnię tylko i wyłącznie przy użyciu gorącej pary wodnej, nie potrzebujemy do tego żadnych innych detergentów. To wszystko sprawia, że czyszczenie jest całkowicie bezwonne, zdrowe i w pełni bezpieczne dla ludzi, a przede wszystkim dla dzieci i zwierząt przebywających w naszym gospodarstwie domowym. Jest to szczególnie przydatne, kiedy w domu mamy małych alergików. Mycie parą wodną całkowicie eliminuje ten problem. Odkaża daną powierzchnię z wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, a zarazem nie powodują reakcji alergicznych. Dodatkowym atutem jest ekonomiczność. Podczas sprzątania zużywane jest o wiele mniej wody niż w przypadku klasycznego mycia powierzchni. Niezwykle ważnym elementem przemawiającym na korzyść mycia parą jest również możliwość dotarcia do każdego zakamarku naszego domu, które często pozostają niedostępne dla innych metod czyszczenia.

3
miejsce
Parownica
SC 2 EasyFix

Kazimierz Lipnicki
Odkąd jestem na emeryturze, czuję się jak w nowej skórze! Czerpię od życia garściami i pasjonuję się nowościami. Teraz mam czas posłuchać głosu ziemi- pewne spostrzeżenia wychodzą z ciemni. Przy gromadce wnuków się nie nudzę- swoje marzenia i ciekawości budzę! I tak ekologia stała się naszym azymutem- tak żyć, aby nie niszczyć ziemi- to jest naszym atutem! Razem z wnukami kodeks człowieka kochającego ekologię mamy- o to codziennie dbamy! Czyszczenie za pomocą pary wodnej- to jest przełom i rewolucja- brak chemii to po prostu ewolucja! To dla mnie coś wspaniałego- sprzątamy i nie mamy niczego chemicznego. Marzę o takim sprzęcie, bo zdrowie moich wnuków jest dla mnie kompasem- Parownica Karcher jest prawdziwym asem!

Trawnik z piktogramem
Trawnik z piktogramem

Oszczędność w zużyciu wody.
Jak realnie zaoszczędzić?

Woda jest cennym zasobem i nie możemy brać za pewnik, że ciągle będziemy jej mieć nieograniczone ilości. Zmiany klimatu i towarzyszące im coraz częściej ekstremalne zjawiska pogodowe, których następstwem są m.in. susze, sprawiają, że zaopatrzenie w wodę staje się coraz bardziej nieprzewidywalne. Konieczne staje się więc bardziej świadome i ekologiczne korzystanie z tego zasobu. Poznaj kilka sposobów, które możesz wprowadzić już teraz.

Zmień niektóre nawyki:

Najczęściej za nieefektywne i nadmierne zużycie wody odpowiadają nasze nawyki i przyzwyczajenia. Niektóre sposoby na oszczędzanie wody mogą wydawać się dość radykalne, inne nie wymagają od nas specjalnych wyrzeczeń, ale wszystkie razem przynoszą realne oszczędności. Choć zapewne wiele z nich już dobrze znasz, warto przypomnieć, jak wiele wody tracimy przez zwykłą nieuwagę.

Prysznic

Jednym z często wymienianych pomysłów na oszczędzanie wody jest zamiana kąpieli na prysznic – to jedna z bardziej efektywnych zmian w kontekście szanowania zasobów wodnych. Szacuje się, że w trakcie kąpieli w wannie zużywa się od 120 do 170 litrów wody, podczas gdy pięciominutowy prysznic to ok. 40 litrów wody. Rachunek jest więc prosty. Innym, powtarzanym niczym mantra sposobem jest zakręcanie kranu podczas mycia zębów czy golenia. Przez odkręcony kran ucieka ponad 5 litrów wody na minutę! Podczas szczotkowania zębów czy mycia twarzy naprawdę możemy go odkręcać tylko w razie potrzeby. Skoro już jesteśmy przy kranach, to sprawdźcie także, czy nie ciekną. W perspektywie roku przez taką usterkę można zmarnować wiele litrów wody. Warto zatem się upewnić, że krany się dobrze zakręcają i żadna uszczelka nie wymaga wymiany.

Ikona podpowiedzi

Z bezprzewodowym mopem elektryczny FC 7 oszczędzisz do 90% wody, myjąc posadzkę o powierzchni 60 m². Koniec z metodą mop plus wiadro. Sprzęt za jednym razem usuwa wszystkie rodzaje codziennych zanieczyszczeń, suchych i mokrych.

Mop

Zaufaj technologii stawiającej na eko

Odpowiedzialna gospodarka zasobami wodnymi jest dzisiaj istotniejsza niż kiedykolwiek. Dużym wsparciem w tym aspekcie może być technologia. Zmywarki i pralki oszczędzające wodę i energię to już niemal standard w naszych domach. Są jednak jeszcze inne urządzenia czyszczące zapewniające mniejsze zużycie wody i energii, o których być może nie pomyśleliście. To np. bezprzewodowe mopy elektryczne, które usuwają każdy rodzaj zabrudzeń, zarówno mokrych, jak i suchych (nie trzeba więc odkurzać podłogi przed jej myciem).

Mop

Na przykład bezprzewodowy mop elektryczny FC 7 marki Kärcher pozwala oszczędzić do 90 proc. wody podczas czyszczenia posadzki o powierzchni do 60 m2 w porównaniu z konwencjonalną metodą, czyli mop plus wiadro. Jeśli dodamy do tego oszczędność czasu i nerwów, z takim urządzeniem na pewno wyjdziemy na plus.

Odkurzacz
 • System 2 zbiorników: Stałe zwilżanie padów ze zbiornika wody czystej, podczas gdy zabrudzenia zbierane są w zbiorniku wody brudnej.
 • Prędkość obrotową padów oraz ilość wody można regulować w zależności od rodzaju zabrudzenia i podłogi.
 • Technologia oparta na czterech padach umożliwia wycieranie bez żmudnego, wcześniejszego odkurzania

Oszczędności wody szukaj nie tylko w domu

Sposobów na oszczędzanie wody warto szukać także poza domem. Do mycia samochodu czy obiektów znajdujących się na posesji również można podejść ekologicznie. Do tych czynności możemy wykorzystać np. urządzenia wysokociśnieniowe, które w porównaniu z myciem za pomocą węża ogrodowego oszczędzają ok. 80 proc. wody. Na przykład model K5 Compact odznacza się świetną skutecznością i wydajnością mycia przy standardowym niskim zużyciu wody.

Przy wyborze urządzeń wysokociśnieniowych zwracajcie uwagę na to, czy mogą być one obsługiwane z użyciem wody odzyskanej, tzn. czy mogą zasysać wodę z dostępnego zbiornika, np. beczki. Dzięki temu nie będzie zużywać cennej wody pitnej, przy okazji chroniąc środowisko i ciesząc się niezależnym źródłem wody.

Ikona podpowiedzi

Urządzenia wysokociśnieniowe pozwalają oszczędzać nawet 3100 litrów wody na godzinę, co oznacza, że zużywają około 80% mniej wody w porównaniu z myciem za pomocą węża ogrodowego. Odznaczają się świetną skutecznością i wydajnością mycia przy standardowym niskim zużyciu wody, co znacząco usprawnia czyszczenie — oszczędza czas, wodę i energię.

Mop
Myjka ciśnieniowa

Szukając oszczędności, myśl eko

Oszczędzanie wody zaczyna się w naszych głowach. Wprowadzenie prostych i świadomych zmian małym kosztem może przynieść wielkie oszczędności, nie tylko wody, ale i energii, czasu oraz pieniędzy. Nie musicie w tych zmianach ograniczać się jedynie do waszego domu czy mieszkania. Bycie świadomym konsumentem to w tym przypadku patrzenie na oszczędzanie wody w szerszym kontekście. Na przykład do produkcji artykułów konsumpcyjnych, takich jak ubrania, zużywa się jej ogromne ilości. Warto więc zwracać uwagę na produkty wytwarzane bardziej naturalnie i w sposób przyjazny środowisku. Także podejście firm do sposobów wytwarzania swoich produktów powinno być dla was pewnym drogowskazem. Na przykład firma Kärcher jest jedną z pierwszych, która do produkcji lanc spryskujących do urządzeń wysokociśnieniowych wykorzystuje zużyte poduszki powietrzne oraz odpady materiałowe powstałe podczas procesu ich produkcji. Dzięki temu znacząco obniżyła emisję CO₂, zużycie wody oraz wykorzystanie nieodnawialnych źródeł energii.

MOP ELEKTRYCZNY FC 7
BEZPRZEWODOWY

Usuwa suche i mokre zabrudzenia bez wstępnego odkurzania oraz myje podłogę

Więcej na stronie
Mop
Ikona informacji

Oszczędzanie wody nie wymaga drastycznych zmian w stylu życia - nie rezygnuj z czynności, które chcesz lub musisz wykonywać w ramach codziennych obowiązków. Realna oszczędność zaczyna się wtedy, gdy do drobnych zmian w codziennych nawykach dołączysz techniczne ekorozwiązania. Narzędzia obniżające emisję i zużycie wody pomogą ci zaoszczędzić zasoby naturalne, a przy tym zredukują uciążliwy hałas i spaliny, podwyższając tym twój bezcenny komfort życia i pracy.

Parownica - tło
Parownica

Raz spróbujesz i już nie wrócisz do dawnych metod czyszczenia. Co takiego mają w sobie parownice?

Każde pomieszczenie w naszym domu, niezależnie od tego, czy jest duże, czy małe, brudzi się. I chociaż nie ma jednego sposobu na posprzątanie wszystkich miejsc, to istnieje jedno uniwersalne urządzenie, które nam w tym pomoże. Poznaj fenomen parownic.

Mopy i myjki parowe

Coraz częściej tradycyjne mopy ustępują miejsca urządzeniom, które do czyszczenia używają pary. Mycie podłogi ścierką i detergentem na kolanach to już prawdziwa przeszłość. Obecnie efektywne i wygodne sprzątanie coraz częściej odbywa się za pomocą parownic. Są to urządzenia odpowiednio dobrane do konkretnych wymagań, a ich cechą wspólną jest czyszczenie za pomocą pary. Producenci oferują szeroką gamę produktów, które spełnią oczekiwania każdego miłośnika porządku i czystości.

Podłoga

W tych urządzeniach możemy regulować natężenie pary w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni i stopnia jej zabrudzenia. Czas nagrzewania takiej parownicy wynosi zaledwie 30 sekund (np. w modelu SC 3 EasyFix marki Kärcher), dzięki czemu jest ona natychmiast gotowa do użycia. Urządzenia wspomnianej marki mają także innowacyjny system odkamieniania, co rozwiązuje problem usuwania kamienia. Parownica może przydać się nie tylko do czyszczenia, ale także do prasowania. Niektóre modele można otrzymać również w wersji z żelazkiem parowym.

Ikona podpowiedzi

Mop parowy SC 3 Upright EasyFix poprzez dokładne czyszczenie eliminuje do 99,99% wirusów osłonkowych, tj. koronawirus lub wirusy grypy, a także 99,99% typowych bakterii występujących w gospodarstwach domowych.

Mop

Fenomen pary

Parownice, jak sama nazwa wskazuje, czyszczą za pomocą pary wodnej, która odpowiednio użyta usuwa wszelkie zabrudzenia, a oprócz tego jest prostym i skutecznym sposobem na zwalczanie bakterii i koronawirusów (parownice Kärcher są w stanie usunąć do 99,99% wirusów i bakterii) powszechnie występujących w domu na twardych powierzchniach, armaturze, płytkach, lustrach itp. Zastosowanie pary sprawia też, że możecie całkowicie zrezygnować ze środków chemicznych i zapewnić higienę oraz nieskazitelną czystość jedynie przy użyciu wody z kranu, co sprawia, że produkt jest także ekologiczny.

Odkurzacz
 • Zestaw do czyszczenia podłóg EasyFix z nowym systemem mocowania pada za pomocą rzepa.
 • Schowek na przewód elektryczny na obudowie. Bezpieczne przechowywanie kabla zasilającego i akcesoriów
 • Dodatkowy zbiornik na wodę można łatwo wyjąć i napełnić

Dzięki tym wszystkim właściwościom wasz dom stanie się nie tylko czystym, ale i bezpieczniejszym miejscem. Poza tym za sprawą takich urządzeń uzyskacie zdecydowanie lepszy rezultat czyszczenia niż w przypadku konwencjonalnych metod ręcznych z użyciem detergentu. Wysoka temperatura pary i jej właściwości przekładają się na imponujące efekty bez dużych nakładów pracy.

Jedno urządzenie – wiele możliwości

Parownice mają wiele zastosowań w domu. Sprawdzą się i w przypadku dużych powierzchni, i trudno dostępnych zakamarków. Próba usunięcia z płyty indukcyjnej przypalonego tłuszczu może być prawdziwym wyzwaniem i często wymaga zastosowania silnych środków chemicznych. Tymczasem parownica jest bardziej przyjazna dla środowiska i nie emituje żadnych nieprzyjemnych zapachów podczas użytkowania. W kuchni parownice świetnie sprawdzają się podczas mycia okapu, płyty grzewczej, kuchenki i zlewu. W łazience za ich pomocą bez trudu wyczyścimy płytki ścienne, lustra i inne szklane powierzchnie, armaturę łazienkową oraz kabinę prysznicową.

Lustro

Za sprawą dodatkowych akcesoriów do parownic można znacznie poszerzyć obszar zastosowania tych urządzeń. Dzięki specjalnym dyszom i nasadkom będziecie mogli prasować, odświeżać tkaniny, a nawet usuwać tapety i resztki kleju ze ścian czy odświeżać dywany i tapicerkę. Szeroka gama ściereczek, dysz, szczotek i innych akcesoriów umożliwia dopasowanie parownicy do waszych potrzeb.

Oszczędne i nowoczesne sprzątanie, czyszczenie, odświeżanie, eliminacja patogenów – to wszystko możecie mieć w jednym urządzeniu: parownicy.

Ikona informacji

EasyFix to nowy system mocowania pada z mikrofibry na dyszy podłogowej (na rzep). Umożliwia jego zdejmowanie i zakładanie bez potrzeby schylania się. Zmiana pada odbywa się bez kontaktu rąk z brudem. Parownica dzięki wyposażeniu w dwa zbiorniki, które umożliwiają uzupełnianie wody podczas pracy, pozwala na czyszczenie bez przerw na studzenie bojlera. Dzięki bogatemu wyposażeniu standardowemu i szerokiemu asortymentowi dostępnych akcesoriów dodatkowych jest prawdziwie uniwersalna w zastosowaniu.

Parownica SC 4 EasyFix

Wielofunkcyjne i wyjątkowo komfortowe w obsłudze urządzenie. Skuteczne i niezawodne.

Więcej na stronie
Parownica
Parownica - tło
Parownica

W domu, ogrodzie i garażu – dystrybucja wody w stylu eko

Według statystyk GUS przeciętny Polak zużywa do 100 litrów wody dziennie. Najwięcej wykorzystujemy jej do celów konsumpcyjnych oraz czynności takich jak sprzątanie, pranie czy podlewanie. Czy jest sposób, by przy okazji wykonywania tych prac zaoszczędzić trochę wody?

Oszczędności w domu

Zużycie wody w gospodarstwach domowych zależy od wielu czynników, m.in. od liczby domowników, energooszczędności posiadanych sprzętów AGD czy od natężenia prac domowych, takich jak sprzątanie czy mycie. Pomieszczeniem, w którym możemy zaoszczędzić najwięcej wody, jest łazienka. Podczas mycia rąk czy golenia się nad umywalką często z kranu leci bieżąca woda, nawet gdy jej nie używamy. To błąd. Zakręcanie kranu w trakcie takich czynności pozwala zaoszczędzić więcej wody, niż myślimy. Podczas 20-sekundowego mycia rąk można zmarnować 1,5 litra wody.

Pranie

Korzyści może przynieść również zainstalowanie oszczędzającej wodę głowicy prysznicowej, wyłącznika czasowego do prysznica i napowietrzacza montowanego na kran. Warto także ograniczyć długie prysznice – pozwala to zaoszczędzić od 10 do 20 litrów wody na każdą niepotrzebną minutę.

Pompa Ogrodowa
 • Łatwe w użyciu zarówno w domu jak i w ogrodzie.
 • Bezpieczna i wytrzymała
 • Automatyczna funkcja start/stop

Kolejnym pomieszczeniem, w którym zużywamy dużo wody, jest kuchnia. Tam z pomocą przychodzą nam różne urządzenia AGD, z których najbardziej pomocnym, jeśli chodzi o oszczędzanie wody, jest zmywarka. Starajmy się włączać ją dopiero po zapełnieniu, gdyż tylko wtedy oszczędzanie wody jest najbardziej efektywne.

Pompa ogrodowa BP 3
Home & Garden

Automatyczna pompa Home & Garden doskonale sprawdza się zarówno w nawadnianiu ogrodów jak i zasilaniu domowych pralek czy toalet wodą z alternatywnych źródeł.

Więcej na stronie
Pompa ogrodowa BP 3
Ikona informacji

Pompa może zasilać wodą użytkową Twój dom dostarczając ją m.in. do pralki czy WC. Jednocześnie może też służyć do nawadniania ogrodu. Pompa może pobierać wodę z beczek, cystern i zbiorników na deszczówkę, źródeł naturalnych czy studni. Dzięki temu możemy oszczędzać drogą wodę wodociągową dbając nie tylko o zasobność portfela, ale także o środowisko. Pompa Home & Garden jest wysoce energooszczędna i cicha.

Ekologia w ogrodzie

Podlewanie ogrodu jest konieczne, ale nie musi oznaczać braku oszczędności. A ekologiczne gospodarowanie zasobami wodnymi nie musi sprowadzać się do zraszania roślin rankiem czy pozostawiania dłuższej trawy na trawniku, by pomagała glebie zatrzymać wilgoć. Jest jeszcze kilka innych efektywnych sposobów oszczędzania wody.

Podłoga

Jednym z nich jest zbieranie deszczówki. Dzięki pojemnej beczce i odpowiedniemu ustawieniu rynien w ciągu roku możemy zaoszczędzić ok. 5000 litrów wody. Deszczówka doskonale nadaje się np. do podlewania roślin.

Innym ekologicznym i oszczędnym rozwiązaniem, które znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w ogrodzie, są pompy wspomagające. Urządzenia te umożliwiają proste zasilanie domu i ogrodu wodą ze studni lub deszczówką. Elektroniczne pompy wspomagające automatycznie pompują wodę odzyskaną w obrębie całego domu. Pompa (np. model Home & Garden BP 3 marki Kärcher) może zasilać wodą użytkową m.in. pralkę czy WC. Jednocześnie może też służyć do nawadniania ogrodu. Pompa może pobierać wodę z beczek, cystern i zbiorników na deszczówkę, źródeł naturalnych czy studni.

Dzięki takim urządzeniom zaoszczędzicie drogą wodę wodociągową i zadbacie nie tylko o zasobność swojego portfela, ale także o środowisko. Takie urządzenie to podstawa, jeśli chodzi o oszczędzanie wody.

Ikona podpowiedzi

Urządzenia wysokociśnieniowe pozwalają oszczędzać nawet 3100 litrów wody na godzinę, co oznacza, że zużywają około 80% mniej wody w porównaniu z myciem za pomocą węża ogrodowego.

Mop

Profesjonalizm w garażu

W garażu raczej nie zużywamy dużo wody, chyba że potrzebujemy umyć samochód albo jakiś obiekt na posesji. W takiej sytuacji niezastąpiona będzie myjka wysokociśnieniowa. Wysokiej jakości i niezawodne urządzenia potrafią szybko usunąć wyjątkowo uporczywe zabrudzenia. Urządzenia wysokociśnieniowe (np. marki Kärcher) doskonale sprawdzają się jako domowe myjki samochodowe, myjki do elewacji, kostki brukowej, rowerów, a dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom – także rynien, ogrodów zimowych i niemal dowolnych powierzchni oraz obiektów wokół domu i w terenie. Specjalnie zaprojektowane dysze gwarantują wysoką skuteczność usuwania brudu i umożliwiają czyszczenie w czasie do 50 proc. krótszym przy mniejszym zużyciu wody.

Urządzenie wysokociśnieniowe
 • Przechowywanie węża wysokociśnieniowego na obudowie urządzenia.
 • Silnik chłodzony wodą
 • Uchwyt teleskopowy

Obieg zrównoważony

Od zmywania naczyń, przez pielęgnację podwórka, po nawadnianie organizmu – wszyscy codziennie zużywamy wodę. Dzięki zmianie nawyków i pewnym inwestycjom, np. w pompy wspomagające, możemy sprawić, że woda w naszym gospodarstwie będzie używana w sposób ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Efektywne korzystanie z wody pomaga chronić środowisko, minimalizować skutki susz i odciąża publiczną sieć wodociągową. Poza tym wprowadzone zmiany odczujemy także w domowym budżecie.

Podłoga
Ikona informacji

Niewielkie gabaryty i waga sprawiają, że jest to urządzenie mobilne, łatwe w transporcie (mieści się w niewielkim bagażniku samochodu osobowego) i przechowywaniu. Jednocześnie charakteryzuje się trwałą budową i doskonałymi parametrami pracy. Obsługę ułatwia system szybkozłączy Quick Connect zapewniający błyskawiczne wpinanie węża wysokociśnieniowego do urządzenia i pistoletu.

Urządzenie wysokociśnieniowe K 5 Compact

Urządzenie stanowi wyjątkowe połączenie kompaktowej budowy i wysokiej skuteczności czyszczenia. Wyposażone w chłodzony wodą silnik.

Więcej na stronie
Parownica
Trawnik z piktogramem - tło Trawnik z piktogramem

Czy warto mieć myjkę do okien? Pięć rzeczy – oprócz okien – które umyjesz nią bez trudu

Myjki do okien zrewolucjonizowały domowe porządki w wielu polskich domach. Oszczędność czasu, komfort czyszczenia i doskonałe efekty mycia – to wszystko zawdzięczamy tym urządzeniom. Do tego można znaleźć dla nich jeszcze kilka innych zastosowań oprócz mycia okien, o czym być może nie wiedzieliście. Zdradzamy, co jeszcze można umyć za pomocą tych sprytnych sprzętów.

W kuchni

Przy myciu okien myjka jest niezastąpiona, jednak niewiele osób wie, co to urządzenie jeszcze potrafi. Jeśli chodzi o szyby, jest świetna, ale za jej pomocą można też skutecznie czyścić wszelkiego rodzaju inne płaskie i gładkie domowe powierzchnie. Tylko w samej kuchni takich miejsc jest masa. Kipiące garnki, pryskający na kuchenkę i blat tłuszcz – to znajome obrazki. Po intensywnym gotowaniu często mamy brudną płytę indukcyjną, pochlapane tłuszczem kafelki, blaty, a czasem nawet drzwi lodówki. I tu z pomocą przychodzi myjka, która doskonale poradzi sobie na wszystkich płaskich wodoodpornych powierzchniach, pozostawiając je w czystości, bez smug i zacieków.

Kuchnia

Chlapiąca na podłogę woda także nie będzie stanowiła już problemu, zwłaszcza jeśli wybierzemy myjki marki Kärcher WV. Urządzenie bowiem niczym odkurzacz zbiera wodę z brudem z powierzchni wprost do zbiornika, który po skończonej pracy z łatwością opróżnisz bez kontaktu z zabrudzeniami. Nowa generacja tych sprytnych urządzeń pracuje ciszej i dłużej na jednym ładowaniu, co czyni pracę jeszcze bardziej komfortową. Dzięki wykorzystaniu myjek okiennych w kuchni będziemy mogli cieszyć się czystością, a nasze blaty robocze, lodówka czy płyta indukcyjna będą wyglądały jak nowe. Pamiętajmy, że każda płyta kuchenna, bez względu na stan zabrudzenia, by nie gromadził się na niej tłuszcz i pozostałości po gotowaniu, powinna być czyszczona co najmniej raz w tygodniu.

Ikona podpowiedzi

Użycie myjki do okien zapewnia 3 razy szybsze czyszczenie wszystkich płaskich wodoodpornych powierzchni, m.in.: okien, luster, kafelków, kabin prysznicowych, niż za pomocą tradycyjnych metod.

Myjka

W łazience

Łazienka to kolejne pomieszczenie, w którym z powodzeniem możemy wykorzystać myjki do okien. Ich zalety docenimy szczególnie przy myciu luster i kabin prysznicowych. Okno właściwie niewiele różni się od lustra i przy jego myciu możemy zastosować takie same zasady. Modele myjek WV dzięki funkcji odsysania wody oraz wyjątkowo łatwej i komfortowej obsłudze sprawiają, że czyszczenie okien jest zauważalnie łatwiejsze i szybsze niż przy stosowaniu tradycyjnych metod. Ściekająca po lustrze czy kabinie prysznicowej woda i ślady po kroplach należą do przeszłości. Rezultat mycia jest zawsze taki sam: lśniące powierzchnie bez smug, plam i osadów. Dzięki myjce szybko zostaniemy domowymi kolekcjonerami przejrzystych kabin prysznicowych i nieskazitelnie czystych luster.

Mop

W salonie

Mogłoby się wydawać, że myjki do okien w salonie raczej nie znajdą zastosowania. A jednak.

Szklane blaty stolików, balkonowe balustrady czy ozdobne lustra - te wszystkie elementy potrzebują blasku, który zapewnić może właśnie bezpieczna myjka. Urządzenie pracuje w każdym kierunku (góra–dół, lewo–prawo, skos–łuk), co daje nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o kształt czyszczonej powierzchni. Technologia czyszczenia (np. w modelu WV Classic) zabezpiecza przed rozchlapywaniem wody i zamoczeniem powierzchni wokół miejsca pracy. Myjki doskonale nadają się także do mycia akwarium, które często stanowią dekorację naszych salonów. Dzięki bateryjnemu zasilaniu żaden kabel nie ogranicza swobody ruchów, a my możemy dowolnie przemieszczać się po całym salonie, myjąc te elementy, które wymagają odświeżenia.

Odkurzacz
 • Długi czas pracy na jednym ładowaniu
 • Funkcja wibracji
 • Ulepszona technologia listew zbierających

Poza domem

Myjki to urządzenia bezprzewodowe, dlatego możemy ich używać także do mycia elementów znajdujących się poza domem. Odświeżenie stolika od kompletu wypoczynkowego czy umycie szyb w samochodzie teraz zajmie tylko chwilę. Dzięki bardzo długiemu czasowi pracy na jednym ładowaniu możemy cieszyć się sprzątaniem bez stresu. Do tego ekran ciekłokrystaliczny w modelu WV 6 wyświetla czas pracy w minutach, co pomaga lepiej zorganizować robienie porządków.

Samochód

Warto korzystać z pełni jej możliwości

Myjki do okien mają szerokie zastosowanie – od kuchenek indukcyjnych, przez lustra, na kafelkach kończąc. Jeśli do tego połączycie myjkę z licznymi akcesoriami, z powodzeniem będziecie mogli wyczyścić nią jeszcze więcej miejsc w domu, mieszkaniu, garażu czy nawet ogrodzie. Na przykład innowacyjna listwa ssąca pozwala na łatwe czyszczenie do samej podłogi i przy krawędziach.

Dzięki akcesoriom i możliwości wykonywania ruchów w każdym kierunku za pomocą myjki możemy umyć nawet drzwi szafy. Rezultat mycia jest zawsze taki sam: lśniące powierzchnie bez smug, plam i osadów. Poznajcie pełnię możliwości myjek WV.

Myjka do okien
WV 6 + KV 4

Najbardziej elastyczna w użytkowaniu myjka do okien! Dzięki innowacyjnej technologii listew zbierających i długiej pracy na jednym ładowaniu zadba o czyste okna bez smug i zacieków. W zestawie z wibrującym padem do czyszczenia okien

Więcej na stronie
Mop
Ikona informacji

Najwyższy model myjki do okien Kärcher. Posiada innowacyjne listwy zbierające o dużej powierzchni, wykonane z silikonu. Wyjątkowo długi czas pracy na jednym ładowaniu baterii wynoszący ok. 100 minut przekłada się na wygodne mycie okien, bez przerw koniecznych na ładowanie myjki. Urządzenie jest wyposażone standardowo w ciekłokrystaliczny wyświetlacz pokazujący pozostały czas pracy. W wyposażeniu wibrujacy pad do czyszczenia KV 4 Vibrapad. Nowy, wibrujący pad ułatwia czyszczenie okien. Zwilża szybę i zmiękcza brud, który można następnie łatwo usunąć korzystając z myjki do okien WV.